51. Bölge

1947 senesinde Roseville’ye düştüğü iddia edilen ufodan elde edilen teknolojilerin geliştirildiği elde edilen bu verilerle de lazer güdümlü füze kızılötesi işin gibi teknolojilerin üretildiği söylenen bir bölge area 51 ya da 51. bölge.

Hatta bazı Komplo teorisyenler göre zaman yolculuğu ve ışınlanma deneyleri de yapılıyor bu bölgede. 51. bölge Las Vegas’ın 153 kilometre kuzeyinde olup Nevada test sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri sahası ile çevrelenmiştir.İçinde bulunduğu arazi 76 kilometrekaredir çekilen fotoğraflarında yalnızca birkaç Hangar ve çeşitli küçük yapılardan oluşur görürse de yerin altında çok önemli ve geniş bir kompleksin bulunduğu bilinmektedir. Toplum olarak bilmediğimiz birçok deney ve olayın olması komplo teorisi yönlerinin bu konularda bıkmadan usanmadan fikirler ortaya atmaları ve tabii ki bölgenin görüntülenme sinden sonra çalışma ve deney girişimlerinin yer altına taşınması zihinlerdeki bölge ile alakalı soru işaretlerini iyice artırmıştır.

51. bölge dünyanın en çok bilinen askeri üstlerinden bir tanesi olmasına karşın yetkililer varlığını hiçbir zaman kabul etmemiştir. Soğuk savaş yıllarında gizli operasyonların yürütüldüğü 51. bölge uzun süre boyunca çılgınların komple teorisyenlerinin uzun süre meraklılarının ilgi odağı olmuştur.

51. Bölgenin ufolara ve uzaylı varlıklara ev sahipliği yaptığı yönündeki söylentilerin henüz kanıtlanmamış olmasına rağmen hükümetin bu işte yıllardır gizli çalışmalar sürdürdüğü ve ileri sürülen bazı spekülasyonların gerçek olduğu iddia ediliyor. Gizli yeraltı tünelleri saklı düşman uçakları, çok gizli ufa dosyaları gibi ilave söylentiler daima 51. bölge ile ilişkilendirilir.

Bu tarz spekülasyonların ve komplo teorilerinin oluşması elbette bir hiçlikten meydana gelmedi. Amerika’nın önceleri böyle bir oluşumun olduğunu reddedip Sovyetlerin 1957’de gönderdiği uydu sayesinde görüntüsü alındıktan sonra bölgenin varlığının Amerika tarafından kabul edilmiş olması ile ilgililerin merakını uyandırmıştır.

Spekülasyonların çıkmasındaki en önemli sebeplerden birisi de bölgede yıllardır kullanılmayan uçak pistlerinin çöl kumları yüzünden bir karış kumla kaplanmış olmasıdır. Yani bu da o bölgeye herhangi bir uçağın inemeyeceğini gösteriyor.

Teorisyenlere göre CİA ’nin yaptığı bölgenin gizli uçaklar için araştırma yapılan bir alan olduğu yönündeki açıklamaları da hedef saptırmaktan başka hiç bir şey değildir. Çünkü bölge gerçek anlamda sıkı sıkıya korunuyor. 51 Bölgenin varlığının kabulünden önce alanın 50 kilometreden fazla yakınına yaklaşmak yasaktır, ve yaklaştığınız taktir ’de birçok farklı Araç ile takip ediliyor olursunuz.Nevada çölünün farklı yerlerinde birçok gizli kameranın olduğu hatta böyle çok yaklaşmanız durumunda vurulma risk ‘inizin bile olduğu iddia ediliyor.

Tüm bu iddiaların gerçek olduğu kabul edilirse komple teorilerine inanmayanların bile akıllarına bu bölge ile alakalı soru işaretlerini gelmesi oldukça doğal.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: