Allah Senden Razı Olsun Hocam

kaganingenc.com

Daha 7. sınıfa gidiyordum. Bir türkçe öğretmenim vardi Allah her daim hayırlı insanlarla hayırlı isler yapmayı kendisine nasip eylesin. Bugün sahip olduğum maddi manevi bir çok güzel davranış ve ahlakın mimari. O ki girmemiş olsaydı hayatıma bir çok şey mevcut halinden daha kötü durumda olurdu.

En güzel yıllarımda onun ile tanışmak onunla birlikte olmak sadece güzel ve güzellikleri ondan öğrenmek sadece sayılı insanın başına gelir.

Cenabı hak bana böle bir şeyi nasip ettim lakin ben gerektiği gibi sahip çıkamadım. O zamanlar çok normal gelen birşeydi. Ama zamanla büyüdükçe aklım erdikçe daha iyi anlamaya başlayınca o zaman değerlendi. Be bugünde dahada değerleniyor. O yıllardan beri daima dualarımda olan güzel insan Allah senden her daim razı olsun.

Bugün bu mübarek Beraat gecesinde güzel bir davranışta bulunuyorsam yahut tebessüm ediyor iyilik yapıyorsam yahut namaz kılıyorsam hic şüphen yok bunlarda hep senin izlerin mevcut. Hep sen vesile oldun bir çok güzel davranış güzel ahlakı öğrenememe. Anam babamdan sonra üzerimde en büyük hak sahibi olan tek kişide sensin. Namaz kılarken okuduğum duaları dahi senin zorunla ezberledim daha ne olsun. Hz.Ali ki bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyor. Keşke onun milyonda biri kadar olabilseydim.

O kadar çok şey varki suan sana dair anlatabileceğim özel anılarım. Ama yazmaya cekiniyorum gizli kalması saklı ve özel olması daha makbul olur diye bizde kalsın diyorum. Allah hayırlı insanlarla birlikte olup hayırlı isler yapmayı nasip eylesin. Ben hep sensen razı oldum Cenabı hakta razı olsun diye hep dua ediyorum. Allah da senden razı olur inşallah.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: