Asker Çantası Hazırlama

En kırıntılı bir diğer konuda askere gidecek olduğumuzda acaba ne getirsek ne getirmesek konusudur.

Bir önceki yazımda askerde verilen malzemeleri sizlere anlatmıştım. Dileyenler burdan o yazıma ulaşabilir.https://www.kaganingenc.com/askerde-verilen-malzemeler/

Neleri yanıma alsam neleri almasam acaba orda ne bulurum gibi bir çok soru geliyor aklımıza çantamızı hazırlarken. Bu yazımızda o sorularınızı en aza indirmeyi hedeflemekteyim.

Öncelikle benim nacizane tavsiyem askere giderken atlet kilot – içlik- boyunluk-polar – saat – cüzdan vb gibi ürünleri sivilde almayın.

Ben giderken sivilde akılda gittim. Gidince gördüm ki aynı ürünler askeriyenin kantinde mevcut. Ve hatta yarı fiyatına satılıyor.

Askeriye ürünleri çok ucuza aldığı için çok düşük kar marjı ile satıyor. Hali ile serbes piyasasının çok altında bir fiyattan alıyorsunuz her malzemeyi.

Sivilde 10Tl ye aldığımız fanilayı askeri kantinde 6Tl ye. Sivildeki 70-80 Tl ye alınan bir poları askeri kantinde 45Tl ye satın alabiliyorsunuz.

Bundan dolayı atlet, kilot , cüzdan,saat ,çamaşır filesi,not defteri ,kalem, tırnak makası, çorap gibi ürünlerin hepsini askeri kantinden daha ucuza alabileceğiniz icin sivilde almayın. Hem çok para harcamamış olur hemde yanınızda o kadar malzemeyi taşımak zorunda kalmazsınız.

Yanınızda getirmeniz gereken en önemli şey, görüntü ve seskaydı özelliği olmayan bir cep telefonu ve bunu şarj edecek şarj aleti. Eskiden kalma bir tuşlu telefon vardır mutlaka herkesin evinde. Lakin her türlü telefon serbes degil ona dikkat edin. Telefonda aranan şart seskaydı ve görüntü kaydı özelliği olmayacak.

Botlarınız icin kilit alabilirsiniz. Kilit askeriyenin kantininde de satılır ama birçok kilidi anahtarları birbirini açabiliyor. Bu yüzden sivilde güzel bir bot ve dolap kilidi almanız daha yararlı olacaktır.

Kitap okumayı sevenler mutlaka yanında birçok roman getirsin. Boş vakitlerinizde okuyarak vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Siyasî içerikli ve MEB ‘in yasaklı kitaplar listesinde olmayan kitapları okumanızda hic bir sakınca yoktur.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: