Askerlik #14: 153.Gün

Dun mutfak nöbetçi Astsubayı Cihat Asb.dı. Öğlen düş aldıktan sonra yanında takildim gece onikilere kadar. Ben Ismail Sadık arada da mutfakdaki arkadaşlar eslik ediyordu gelip muhabbete. Ben yemek yerken bir ara mutfağa girip birşeyler aldım. Geri döndüğümde komutan çıkar telefonunu diyince ne olduğunu anlamaya çalışırken “çıkar yazilarimi okuyacağım ” dedi. Sadık bir önceki gece bütün yazıları okumuş anlatmış o yuzden oda merak etmiş okumak istedi. Ben direk kendisinden bahsettiğim yazıyı açarak okuması için verdi. Bir süre okurken güldü eğlendi en sonunda telefonu geri verirken ” çok güzel olmuş lan aferim ölü sikici “dedi . Genelde birlikte olduğumuzda yemek falan yaparken genelde isin sadece yeme kısmında devreye giriyor bir iş olunca genelde aradan ayrılıyordum bu yüzden ole derdi. Bir daha benden bahsedersen bu lakabı taktığımı da doyle dediği için dile getiriyorum.

Sadık yazıları okuyunca Ömür ile ilgili dedikoduyu öğrenmiş oldu.

Bu Cumartesi günü güzel geçti. Genelde hafta sonları güzel geçiyor ama bu hafta daha güzeldi nedense.

Kışlada ne kadar köpek yavrusu varsa dün Cihat Asb. ile arayıp hepsini belirledik. Içlerinden en güzel olan iki golden kırmasını aldı yıkadı yedirdi ısırdı yatırdı. Kendi bataryasız götürdü besleyip büyütmek için .

Aksama doğru Burak çarşıdan dönmeden telefonla arayıp biberon aldırdı köpekler için. Bizede aksama birşeyler yapariz diye domates biber falan sipariş etti.

Yine bu akşamda önceki nöbetlerinde olduğu gibi akşam yemeğini kendisi hazırladı . Kağıt kebabı diye bir yemek yaptı iki tepsi. Birini biz aldim Cihat Asb. Ufuk Atgm. Sadık Ismail Bekir ile birlikte biz yedik. Diğer tepsiyide kazançlara mutfakcilara verdik. Yine döktürmüştü çok lezzetliydi. Bu kışlada getirdiğin süre boyunca yediğim en güzel yemekti.

Çay kola dondurma çekirdek derken bütün günü birlikte öldürdük. Bir gün daha düştü şarabından.Su son bir hafta cok hızlı akmaya başladı günler. Sıkıştıran şafak genişledi sanirim suan sıkıştırıyor .

Yarın bir aksilik olmazsa hastaneye gidip muayne olacağım. Bileğini gösterip ameliyat günü alacağım. Geçen hafta pazartesi gidecektim lakin o gün Bekir ve yeni gelen arkadaşlar kavga ettiği için bütün dışarı çıkışlarımızı kapattılar. Bu haftaya sarktı o yüzden. Ameliyattan sonrada heralde askerliğim biter zaten az kalıyor terhisime bir daha dönmem geriye diye düşünüyorum .

Hastane işlerimde fikir ve yol gösterme acısından Sedaya danışıyorum Sağ olsun yardımcı olur yol gösteriyor fikir veriyor elinden geleni yapıyor.

Insanların tarafından kale alınmak insan yerine konulmak çok güzel bir duygu olduğunun tekrar farkına vardım. Son zamanlarda buna çok ihtiyaç duyuyordum. Buna ihtiyaç duydukça yardımcı olan insanlara teşekkürden fazlasını vermek istiyorum.

Çalışırken insanlar benimle şef olduğum için ilgileniyor diye düşünerek çok fazla içki dişli olmuyordum zaten ole de oluyordu. İlçedeki arkadaşlarım dostlarım zaten cocuklugumdan beri var onlari saymıyorum.

Onun disinda benden hic bir çıkar ve menfaat beklemeden ve çıkar saglayamacak olup benle ilgilenen insanlar ile sohbet etmeye onlarla birlikte bir şeyler paylaşmaya doyamıyorum. Cihat Asb. benimle hic bir işi gücü bağlantısı yok. Farklı taburun komutanı çoğu zaman birbirimizi dahi görmüyoruz günlerce. Bugüne kadar benden sohbetim ve saygım disinda hic bir sey de görmemiştir.

Seda benden tamamen bağımsız bu güne kadar çok fazla bir muhabbetimiz dahi olmamasına rağmen dinlemesi yardımcı olmaya çalışması fikir verip yol göstermesi ne biliyim böyle şeylere pek alışık olmadığım için karşılaşınca mest oluyorum bu karakterli güzel insanlara.

Güzel insanlar oldukça var olacağız. Güzel insanlar kalkındıracak Devletimizi Milletimizi. Onların iştirakleri ile yarınlarda güzel günlere erişeceğiz. Çevrenizdeki iyi insanlara sahip çıkıp üzmeyin. Kırmayın değer verin. Bu devirde insan bulmak zor iken iyi insanlara denk gelmiş iseniz bu Allahın size bir lütfudur. Kıymetlerini bilmek hepimize nasip olur inşallah.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: