Askerlik #4 : Yemin Töreni

8. Törene Adım Adım

Artık son haftaya gelmiş ve yemin töreni için çalışıyorduk sürekli. Acemilik yaptığım yer evime yakın olduğu için ziyaretime gelen oluyordu Dayım Amcam Yengem derken zamanın nasıl geçtiğini törene hazırlandığımızı anlayamadım bile.

Sürekli tören icin provalar yapıyorduk. Havalar soğuktu zaman zaman kar yağıyordu üzerimize ama güzel ve zevkli geçiyordu eğitimler.

Artık üzerimize oynayan usta askerler yoktu. Işını güzel yapan birkac erbaş ve komutanlarla birlikte eğitimlerimizi yapıyor son günlerimizin tadını çıkartıyorduk.

Bizim esas birliğimiz Adapazarinda olduğu için yemin etmeye de oraya götürdüler bizi otobüsle. Orda bizim gibi 373.Donem kısa dönemler vardı.Onlarla birlikte yeminimizi orda ettik.

Aileler gelmiş herkes kendi oğlunu görmeye çalışıyordu. Kimisi el sallıyor kimisi şapka sallıyor kendisini belli etmeye çalışıyordu. Cok komik bir görüntü ortaya çıkıyordu. Ben tören bitene kadar hic göremedim ailemi. Ne zamanki tören bitti telefonla arayıp kütüğün oraya gelin dedim anca o zaman gördüm. Onca insanın arasında birbirini bulmak zaten çok zor. Askerlerim hepsi aynı birbirine benziyor hepsi tek tip.

Eğer bir gün o anı yaşayacak olursanız boşuna onlara kendinizi aramayın. Siz arayın onlari daha rahat bulursunuz.


You may also like...

2 Responses

  1. Sarı dedi ki:

    Hayırlı tezkereler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: