Askerlik #6 : Hizmet Takımı

Çok şükür takımımda akli basında olgun fikirleri ve idealleri olan arkadaşlarım var. Onlarla birlikte vakit geçirerek adapte olmaya başladım usta birliğine.

Daha genç yaşlarda gelseydin belki böyle ufak tefek yada benzeri her durumu takmazdım kafama daha sığ düşünürdüm bir çok şeyi. Belli bir yaştan sonra bazı konularda zorluklar yaşanıyor ister istemez. En güzeli okul bitince direk askere gelmekti. Neden bole oldu bilmiyorum.

Bilgisayar ile aram iyi olduğu için takım komutanımız beni yezaneye aldı. Mevcutta zaten Sadık diye bir arkadaş bu görevi yapıyordu. Benide onun yanina yardım ederim bilgisayarda sıkıntı yaşadığında yardımcı olurum diye onun yanında başladım göreve.

Bir ay gibi kısa bir süre içerisinde sevdirdim kendimi komutanlarıma. Askerlerim terhis belgelerini hesaplamalarında kolaylık olması için excelden tablo oluşturdum herkesin cok hoşuma gitti.Tugay komutanı dahi cok beğenip alnımdan öptü taktir etti.

Takımın benzeri işlerini kolaylaştıracak tablolar formüller hazırladım excelden. Komutanımızın çok hoşuma gitti . Iyice yer edindim kendime yezanede. Komutanım sürekli taktir ediyor, dilinden düşürmüyordu. Bu bir aylık süre içerisinde akmış olduğum iltifat , ömrümün bu zamanına kadar aldığımdan daha fazladır desem yalan olmaz.

Bazı arkadaşlar bi kadar kısa süre içerisinde bole yerleşmeye takdir edilmeye dayanamayıp rahatsız oldu tabi. Gelir gelmez yezaneye girmem sürekli dillerde dolaşıp takdir edilmem ister istemez insanoğlunun kıskançlık duygusunu tetikliyor. Sözde nede olsa sıradan bir poşetik onlara göre.

Takımım genel olarak rahattı. Herkes sivilcece yaptığı isi yapıyordu. Insan bildiği isi yapınca ole zorlukta yaşamıyor rahatca halledebiliyor tabi. Mutfakta yemek yapanlar sivilde hep o işi yapmış arkadaşlar. Sahada görevli olanlar keza aynı. Bu takımda herkes sivildeki isini burada Kışla için yapıyordu bir nevi. O yüzden diğer bütün takımlara gore cok daha rahattık.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: