Askerlik #7 : Komando

Komando olarak basladim askerlige. Piyade Er komando. Mavi bere takıyoruz sonuçta. Birkac yıl once komando olmuş bağlı olduğunuz Tugay. O günden beride burasi komando alıyor.

Acemi birliğinde 21 gün sadece temel eğitim aldım. Aslarımıza üslerimize karşı nasil davranmamız gerektiğini, yürüyüş yapmayı,sağa sola dönmeyi, selam ve tekmil vermeyi öğrendik.

Usta Birliğine geldiğimde Hizmet Takımındaydım. Bu kışlada herkesin olmak istediği takım. Burda eğitim yok ,nöbet yok hali ile herkes istiyor. Bu takımın isi sadece hizmet. Kışlanın tıkanan musluğundan, yanmayan ampülüne, erlerin yemeklerinden çamaşırlarının yıkanmasına, askerlerim tören yerlerinin hazırlanmasindan kapı ve pencerelerim gıcırtısına kadar benim takımım ilgileniyor. Öyle olunca ister istemez nöbete eğitime vakit kalmıyor.

İyi yanları olduğu kadar kötü yanlarıda var tabi. Bir gece ansızın su patladığında gecenin yarısında kalkıp tamir etmek zorunda olmanız gibi.

Ilk komando olduğumu öğrendiğimde çok sevinmiştim.Tam istediğim askerlik bu iste diyordum kendi kendime. Severek isteyerek gidiyordum sonuçta. Ama işin aslını öğrenince işlerin öle olmadığını gördüm.

Her ne kadar komando olsakta bizim işimiz hizmetti. Kışladaki erlerin hizmetini görmek birinci vazifemiz olduğu için biz sadece vazifemizi yerine getirdik.

Sivilden arkadaşlarım arayınca soruyor nasil komando olmak güzel mi anlatsana neler yapıyorsunuz diye. Ole soru gelince yardırıyorum soluksuz bole yaptık bole yaptık diye. Haliyle belli ediyorum abarttığımı. Ole yapıncada kızıyorlar niye doğru anlatmıyorsun diye.

Halbuki ben duymak istediği şeyi anlatıyorum 🙂 Hayalimdeki komandoyu duymak istiyor onun icin soruyor ama soleyincede kızıyor. Insan oğlu biraz değişim ne istediğine karşı kararsız oliyor bazen.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: