Askerlik #8 : Şafak sıkıştırır

Günler daraldıkça daha yavaş akmaya baslar zaman. Başka zaman su gibi akıp giderken sayılı gün azaldikca bus tutar akan sular.Şafak sıkıştırıyor diyorlar bu duruma.

Başına gelmedende anlayamıyor insan. Bu zamana kadar iki kisi gonderdim tezkereye. Uç kişide bu on gün icinde göndereceğim. Zaman daraldıkça bu üç kişinin hal ve hareketlerinde bir çok değişiklik gözlemleyip çok anlamsız buluyordum. Onlara bunu ifade ettiğimde şafak sıkıştırıyor abi diyorlardı. O zamanlar anlamıyordum şafak sıkıştırmasının ne demek olduğunu. Ne zamanki anlamsızca ortada bir durum yokken biranda olmadık şeylere sinirlenmeye başladım, gayet normal gelen odalar binalar dar gelmeye başladı, ne zaman kendi kendime vurmaya başladım iste o zaman anladım.

Son otuz güne girince başladı bende değişim. Bu zamana kadar her sey güzeldi günler akıp gidiyordu. Ama şu son bir hafta on gündür sanki vinçle zorla çekiyorum. Kendimi oyalayacak şeyler arıyorum ne varsa deniyorum ama çok da başarılı olamıyorum. Yazmak istiyorum bu piskoloji ile onuda beceremiyorum. Acayip şeyler çıkartıyorum ortaya yazmaya başlayınca. Bole değildim ben aslında daha iyilerini yapabileceğime eminim ama nedense su sıralar olmuyor.

Düşünüyorum oturup kendi kendime. Zaman geçiyor ömür bitiyor su kalan yirmi gun nasil bitmez diyorum kendi kendimi kuruyorum bitecek diye sonra son yirmi lan son diye aklıma gelince yine başa dönüyorum. Içerisinden çıkılmaz bir labirent gibi. Bi labirentten zarar görmeden çıkmanın yollarını aramaktayım.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: