Bağ Bahçe İşleri #Tırpan 1.2Zek

Güzelce gezdikten sonra artık çalışmak için bir bahane kalmamıştı. Malum gezince borçlarda birikti çalışmak kaçınılmaz oldu. Zeki abinin tırpan işini aldık. Yeni tarlada almış bahçeyi ikiye katlamıs toplam 43 dönüm olmuş arazisi. Geçen yıl 1200 Tl ye yapmıştık bu yılda tırpan işleri için 2500 e anlaştık ve bugun akşam 19:00 gibi çok şükğr bitirdik. Bizde bittik ama.

Cumartesi gününden beri hiç durmadan tırpan yapıyoruz.Pazar günü yağmur yağdığı için yarım güb çalışmadık onun dışında hep çalıştık.Yeni almış olduğı yeri iki buçuk eki yerini 2 günde tamamladık. Yarım günde harman falan ve taşlıbayır’daki tarla diyince 5 gün çalıştık işte dolu dolu.

Geçen yıl Ayşegül’ün düğün işleri nedeni ile bu vakitlerde Muğladaydılar. Biz gidip geliyorduk rahat rahat yapıyorduk ve o zaman 4 bucuk beş gün sürmüştü. Ama bu sene hep bahçede evdelerdi. Ve bu yılda tarla kendini ikiye katlamış olduğu halde yine 5 gün sürdü. Velhasıl bitirdik.

Cumartesi günü arefe. Geçen bayramın 2.günü tırpan işlerimiz vardı. Bu bayramda 3. gün Kütüklü tarlada tırpana devam edeceğiz. Bu sene tırpan işleri zor bitecek gibi.Daha babannemimn yeri yapıalcak Sündüs’ün yeri yapıalcak bizim bahçeler yapılacak. Bayramda geldi fındığada başlanacak. Hepsi üst üste geldi hadi bakalım hayırlısı.

Pazartesi gübü süpriz bir şekilde bütün sigaralara zam geldi. 3 yıldır içtiğim Touch 17  oldu. Hal böle olunca yürek daha dayanamadı ve çıkış aramaya başladı.Ararken e-sigara’ya merak sarıp epeyce bir araştırma yaptım ve sonunda iStick Pico denilen bir cihaz sipariş ettim ve bugün elime geldi.Bugunden beri onla idare ediyorum ve o geldikten sonra sigara hiç içmedim.Umarım bugunden itibaren sigarayı bırakmış olurum.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: