Bağ Bahçe İşleri #Tırpan 1.3

Tırpan işerlimiz son hızı ile devam ediyor.Dün akşam saatlerinde babannemin bahçesini bitirdik.Bugun ise öğleden sonra saat 16 sularında harmanın tırpanını bitirdik.Bu sezondan geriye sadece Sündüs halamın yeri kaldı.

Yaklaşık yirmi gündür tırpan işleri ile içli dışlıyız.Bir bitmek bilmedi bu yıl tırpan işlerimiz.

Onun dısışında bu sabah Amatör Denizcilik Belgesi almak için karasuda eğitime katıldık ve sonunda sınava girerek soruları cevapladık.Kolay bir sınavdı. Yanımdaki ihtiyar abielrede yardımcı olarak sınavdan çıktım.Yeterli puanı alabileceğimi düşünüyorum sorular kolaydı.

Diğer taraftan yarın sigaraya veda edişim 2.Haftasının gün dönümü 🙂 Geçen bu sğre zarfında sadece 4 dal sigara içtim. İlk gün 3 dal sonraki gün 1 dal ve birde geçen cuma günü içtim.Onun dısışında ateşli sigara kullanmıyorum. Esigara ile kendimi tatmin ediyorum. Hummalı araştırmalar yoğunca boş bilgilerle beynimi doldurarak esigara ile ilgili detayları ve kavramları öğreniyorum. İki haftada tam 1200 Tl para harcadım esigara için 😀 Ateşli sagara almış olsaydım bu para ile 1200/17 neredeyse 70-80 paket Touch yapıyor bu iş sanki biraz maddi acıdan zararlı oldu 😀

Diğer yandan ağzıma göre o kadar para harcamama rağmen sadece bir likik buldum.Bundan dolayı harcamalarım sürüyor:) Coil işini çözdüm şimdilik kendim sarıp kendim topluyorum.Birde şu ağzıma göre likit olayını çözersem heralde ondan sonra harcamalarım azalır diye düşünüyorum.

Esigara ile videolar da çekiyorum.Çekip youtubeye atıyorum. İşsizlikten can sıkıntımı gideriyor işte napayım 🙂

Bunlarında dışında top sakal bıraktım bu aralar top sakal ile geziyorum 🙂


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: