Göreve Sadakat

BİR SÜREDİR BİR KURUMDA GÖREVLİYİM.YAKİNDA GÖREVİM SONA ERİNCE BAŞKA KURUMA GEÇECEĞİM. BURDA YAKLAŞIK DÖRT AYIM GEÇTİ VE BU SÜREDE İKİ KERE HASTA OLDUM.

BİR SÖZ VAR ÇOK SEVDİĞİM HER ZAMAN HATIRLADIĞIM ‘HALK İCİNDE MUTEBER BİR NESNE YOK DEVLET GİBİ,OLMAYA DEVLET CİHANDA BİR NEFES SIHHAT GİBİ’ HASTA OLUNCA DAHA İYİ ANLIYOR İNSAN BİR NEFES SIHHATİN DEĞERİNİ. ELİNDEN KAYBEDİNCE DEĞERLENİYOR HER SEY.

TOPLU YAŞAM ALANLARINDA İNSAN DAHA DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR. ORDA GÖREVLİ ARKADAŞLARINDA İŞLERİNİ ÇOK DİKKATLİ YAPMASİ GEREKİYOR. BEN KENDİ ÇALIŞTIĞIM KURUMDAN ÖRNEK VERECEĞİM. BURDA ALTIYÜZ YEDİYÜZ KİŞİYE BİRDEN YEMEK ÇIKIYOR. YEMEĞİ YAPAN YARDIM EDEN TAŞIYAN DOLAYLI YADA DOLAYSIZ YOLDAN YEMEĞE YAKLAŞAN HERKESİN COK BİLİNÇLİ OLMASI VE ÖZENLE SEÇİLMİŞ KİŞİLER OLMASI GEREKİRKEN NE YAZIKKİ BÖYLE OLMUYOR. MUTFAK KISMININ DENETİMİ TEMİZLİĞİ BAKIMI TİTİZLE YAPILMASI GEREKİRKEN MALESEF BAZI ŞEYLER GÖZ ARDI EDİLİYOR. BİZİM BURDA MUTFAĞIN ETRAFINDA FARELER GEZİYOR. HER MUTFAĞIN ÖNÜNDEN GEÇEN,MUTFAĞIN ETRAFINDA YATAN HASTA OLMUŞ UYUZ KÖPEKLERİ RAHATLIKLA GÖREBİLİYOR. HASTA KÖPEKLERE MUDAHELE EDİLMEMESİ BAŞLI BAŞINA AYRI BİR KONU. KONUYU DAĞITMADAN. BUGÜN MUTFAKTA BİR İKİ FAREYİ YADA ETRAFDAKİ SAĞLIKSIZ HAYVANLARI GÖZ ARDI EDENLER ASLINDA İNSAN SAĞLIĞINI İHMAL EDİYOR. BU İHMALİ YAPAN İNSANLARINDA AİLELERİ VAR BELKİ ÇOLUK ÇOCUĞU VAR. ONLARDA BAŞKA KURUMLARDA ÇALIŞIYORLAR YADA ÇALIŞTIRILIYOR. BURDAN ÇIKAN YEMEK,BURAYI DENETLEYENLERDEN BİRİNİN AİLESİNE GİDECEK OLDUGUNDA HER SEY DÖRT DÖRTLÜK OLMASI GÖZETİLİRKEN ONLARA GİTMEYECEK OLDUĞUNDA BAZI ŞEYLER GÖZ ARDI EDİLİYORSA ORDA ART NİYET VARDIR ORDA İHANETTE VARDIR KUL HAKKIDA VARDIR HER SEY VARDIR. NE YAZIKKİ BU VE BENZERİ BİR ÇOK DURUMLA GUN İÇERİSİNDE HAYATİN HER ALANINDA KARŞILAŞILMAKTADIR. VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR. GÖREVİNE İHANET EDENLER PUŞT OĞLU PUŞTTUR.
BUGÜN HERKES BULUNDUĞU MEVKİDE GÖREVİNİ GEREKTİĞİ GİBİ YAPSA, İNSANLARIN BAŞKALARININ HAKLARINA KENDİ HAKLARINA DUYULMASINI İSTEDİĞİ GİBİ SAYGI DUYUYOR OLSA, KENDİSİNE YAPILMASINI İSTEMEDİĞİ BİR ŞEYİ BAŞKASINA YAPMIYOR OLSA , KURUMLARIMIZ ŞEHİRLERİMİZ VE ÜLKEMİZ DAHA GÜZEL YASAM KALİTESİ VE STANDARTLARI BİR O KADAR YÜKSEK OLUR. BİR SEY İSTEMEKLE NE YAZIKKİ OLMUYOR. AMA BİR ŞEYİ YAPMAKLA BİRÇOK OLUYOR. O YÜZDEN DURMAYIN VATANIMIZ DEVLETİMİZ MİLLETİMİZ VE DİNİMİZ İCİN BU MÜBAREK AYLARDA BU MÜBAREK GECEDE GÜZEL ŞEYLER YAPIN. KARINCA KARARINCA SU TAŞISIN ASLAN DAĞLARI YERİNDEN OYNATSIN. HERKES GÜCÜN YETTİĞİNCE BİR ŞEYLER YAPSIN. VE KİMSE GÖREVİNE İHANET ETMESİN.
UNUTMAYIN KI
KESER DÖNER SAP DÖNER
GÜN GELİR HESAP DÖNER

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: