Hakkımda

Değerli Arkadaşlarım Merhaba. Ben Oğuz Kağan İNGENÇ. Okumakta olduğunuz kişisel bloğun kurucusu ve yazarı. Sakaryanın Kocaali ilçesinde 1991 yılında bir sonbahar gecesi sabaha karşı saat 5:15 sularında Doğum hastanesinde dünyaya gözlerimi açmışım.
Zamanla okul cağına gelince yaşamış olduğunda ilçede ilk ve ortaöğretimi tamamlayınca yine aynı ilçedeki Anadolu lisesinde lise eğitimimi tamamladım. Lisenin ardında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Yapı Denetim programını bitirdim. Muğla eğitimimin ardımdan bir sene Dgs sınavına hazırlanıp 2014 yılında sınava girip Yakın Doğu Üniversite Inşaat Mühendisliği bölümüne burslu olarak yerleştim. Iki yılda Lefkoşada okuduktan sonra 2016 yaz dönemi sonunda mezun olarak Inşaat Mühendisi ünvanını alıp hic vakit kaybetmeden staj yapmış olduğum proje ofisinde çalışmaya başladım. Yedi sekiz ay sonra daha iyi bir iş fırsatı yakalayınca isten ayrılarak Tokata yerleştim. Samsun Sivas arasina demiryolu projesinde saha mühendisi bir süre sonrada şantiye şefi olarak yaptim. Akabinde Ankarada Başkent ray projesinde görev aldım. Onun da sona ermesi üzerine Kaynarcada Biomas Elektrik Santrali projesinde inşaat kısım şefi olarak yüklenici firmada görev aldim. Daha sonrada askere giderek 7. Komando Tugayında Komando olarak 182 günlük askerlik görevimi yerine getirdim.
Eğitim ve is hayatım boyunca bir kere arkadaşlarım ile birlikte bulunduğumuz ilçede İlk Adım Sosyal Yardımlaşma Derneği kurduk. Bu derneğin has kurulmasında ve idame edilmesinde bas rol oynadım. Türkiye genelinde bir çok temsilciliği bulununan eski adı ile MGV benim zamanımdaki adı ile Anadolu Gençlik Derneğinde uzun süre görev alarak bulunduğum ilçede başkanlık yaptim. Ve değişik zamanlarda daha bir-çok Sivil Toplum kuruluşunda ve topluma fayda sağlayacak birçok organizasyonda gönüllü olarak görev aldım. Insanlara ve insanlığa fayda saydıkça yada sağlamaya çalıştıkça mutlu oldum ve hala mutlu olmak için gerekeni yapıyorum. Bu blogda bunun bir parçası.
Küçüklüğümden beri Tv ve programlarını izleme alışkanlığım olmadı. Çocukken pokemon , casper ve birde Tusubasa yı izlediğimi hatırlıyorum. Çizgi film izleme yaşım geçince tv izlemeyi hepten bıraktım. Bu zamana kadar internette sadece Kurtlar Vadisinin ilk sezonunu izledim bir iki yabancı dizi disinda baska hic bir diyizi bastan sona izlemedim. Tv karşısına geçip ona bakmak onun karşısında saatlerce vakit geçirmek nedense beni hiç cezbetmedi.
Eskiden beri okumayı severim. Yerli olsun yabancı olsum birçok kitap okudum. Okudukça hayal ettim , okuduklarımı hayalimde canlandırdım. Okudukça almadığının en güzelini hayalinde canlandırıyor insan. Belkide bu yüzden tv den hep uzak kaldım.
Ilk yazmaya dördüncü sınıfta Türkçe öğretmenimizin teşvikleriyle başladım. Günlük tutyordum hala duruyor o günlüğüm. O zamandan beri çeşitli zamanlarda çeşitli şekilde bir çok yazı yazdım. Bundan sonrada bu blogda yazacağım.
Hayvanları severim, lise yıllarımda güvercinlerim vardi evimizin çatısında güvercin bakardım. Ortaokul yıllarımda civciv alırdım yaz tatillerinde onlara bakardım. Altı yedi yıl once kangal köpeğimiz vardi birkac yıl once zehirlemeden dolayı öldü.
Spor ile aramda eskiden çok iyiydi şimdi artık eskisi kadar değil. Eskiden Taekwondo sporu ile uğraşırdım altı yedi yıl boyunca yaptım. Yedi sekiz tane madalyamda var il genelinde. Son zamanlara doğru elim kırıldı biraz ara verdim iyileşti peşine ayağım kırıldı baktım arkası gelecek gibi duruyor son verdim  Futboluda severim oynarım ama çok başarılı degilim hedefe nisan alıp vurduğum 4 topun ikisini anca isabey ettirebiliyorum.
Dijital oyunlarıda severim fırsat buldukça zevk aldığım Euro Truck 2 , Cs:go Gta5 gibi oyunlari oynuyorum. Ama çok iddaalı degilim. En sevdiğim iki oyundan birisi Futbol Menejerlik serisi diğeri ise minecraft.
Arkadaşlarım genelde gamsız olduğumu söyler ama ben pek ole düşünmüyorum  Duygusal duyarlı ve sorumluluk sahibi biriyim. Toplumsal olaylara karşı duyarlıyim. Üretmek ve üretim icinde olmaktan zevk alıyorum.
Unutmuş olduğum şeyler mutlaka vardır. Zamanla hatırladıkca güncelleyeceğim. Soru ve merak ettiğiniz diğer şeyler icin mail veya sosyal medya araçları ile iletişime geçebilirsiniz. Elimden geleni yapmaktan mutluluk duyarım.