Hasan ŞAŞ Biyografi 2002 Dünya Kupası Türkiye

2002 Dünya Kupası Türkiye A Milli takımında yer alarak başarılı bir futbol sergileyen Hasan ŞAŞ 1 Ağustos 1976 Adana Karataş’da doğmuştur.

Amatör futbol hayatına Akdeniz Karataş sporda başlamış ardından Adana Demir Spor ve Ankaragücünde oynayarak kariyerini ilerilere taşımıştır.

1998 yılında Galatasaraya transfer olan futbolcu bazı hastalıklar yüzünden bir süre ceza almış ve doping kullandığı tespit edilerek 6 ay sahalardan men cezası almıştır.

Galatasarayin 2000 yılında kazanmış olduğu UEFA Kupasında kadroda yer almaktaydı. Galatasaray kulübünde oynadığı süre boyunca 310 maça çıkarak 40 gol atmıştır.

Galatasarayda geçirmiş olduğu süre boyunca 5 kere Türkiye Süperlig Şampiyonluğu, 3 kere Türkiye Kupası Şampiyonluğu , 1 kere UEFA Kupası Şampiyonluğu, 1 kere UEFA Süper Kupası Şampiyonluğu yaşamıştır. Bunlara ek olarak 8 fakirli sezonda UEFA şampiyonlar liginde mücadele etmiştir Gururlan.

Toplam klip kariyeri göz önüne alınınca Hasan ŞAŞ kariyeri boyunca 333 resmî maçta forma giyerek 22163 dakika top oynamıştır.

1997 yılı ile 2006 yılları arasında birçok milli maça çıkan Hasan ŞAŞ milli kariyeri boyunca 38 maçta 2030 dakika oynamıştır.

2002 Dünya Kupasında Türkiye‘nin üçüncü olduğu sezon kadroda yer alarak göz kamaştıran performans sergilemiş ve adını o yıl altın kadroya yazdırmayı başarmıştır gururlan . Bu başarıların ardından Avrupanın ileri gelen birçok kulübünden transfer teklifi almış olsada Galatasaray kulübünde kalmayı tercih etmiştir.

2009 yılında Galatasaray ile sözleşmesi bitmesi ve yenilenmemesinin üzerine futbolda oyunculuk hayatına son vermiştir.

29 Temmuz 2011 yılında Galatasaray takımına Fatih Terim tarafından antrenör olarak getirilmiş ve 1 Ekim 2013 yılına kadar görev yapmasının ardından kulüpten ayrılmıştır.

4 Ocak 2018 tarihinde tekrar Antrenör olarak Galatasaraya dönen Hasan Gökhan ŞAŞ bugün hala antrenörlük görevini yürütmektedir.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: