İlk Bahar

İlk bahar bu yıl havaların genel itibarı ile soğuk geçmesi sebebi ile biraz geç geldi bizim coğrafyamıza. Anca anca güneşi görüp cayır çimenin arasina dalıp kuşların ötüşünü, rüzgarda sallanan dalların şarıltısını dinliyorum. Bir yandanda çekirgelerin sesleri çınlıyor kulaklarımda. Doğanın kokusunu cekiyorum ciğerlerime

İlk bahar en sevdiğim mevsimdir. Her mevsimin güzelliği bir başka her biri eşsiz ama ilk bahar daha bir başka benim için.

Kupkuru dallar birden can buluyor yeşilleriyle süslüyor,çorak toprak canlanıp yeşilleniyor bir sürü rengarenk çiçek acıyor kelebekler uçuşuyor çiçeklerin uzerinde, kuşlar dallara konup ötüyor.

Yeniden doğuşu aklıma getiriyor. Sanki daha once bir şey olmuş isler ters gitmiş malup oluşumda düştüğüm yerden tekrar ayağa kalkıyorum gibi hissettiriyor.

Mücadele ruhunu hatırlatıyor. Her kışın bir baharı olduğu gibi her düşüşünde bir kalkışı olduğunu bizzat gözlemleyerek şahit oluyorum buna ilk bahar ile.

Çok mücadeleci bir karaktere sahip değilim henüz. Mücadeleci olabilmek için çabalıyorum yıllardır elimden geldiğince belkide bu yüzden ilk bahari daha çok seviyorum diğer mevsimlere göre.

Geçen sene bu zamanlarda Kaynarcada Elektrik Santrali yapıyordum. Dağın basında doğa ile iç içe bahari yaşamanın güzel olduğu bir yerdi. Ondan önceki yıl Tokatta Demiryolu Yolu yapıyordum. Sürekli arazide olduğumuz icin ordada bahar kendini hissettiriyordu.Ondan önceki yıl ise Kıbrıs’daydım okulu bitirmeye uğraşıyordum. Şimdi ise Vatani görevini yapmakla meşgulum.Her bahar ayrı yerde ayrı şekilde eşlik ediyor ömrüme. Ve bundan sonrada girecek olduğum her baharı heyecanla iple çekerek bekliyorum.


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: