İlk Mektup

İlk Mektup ; Askerde Aldığım İlk mektup

Bugün ilk mektubu aldım. Askerde mektup almak gerçekten özel bir duygu. Daha once mektup ile ilgili bir yazı yazmış ve orda belirtmiştim burdan bakabilirsiniz. İlk mektubu bundan yaklaşık yirmi yıl once Yusuf dayima yazmıştım. Bugün ise askerde ilk mektubu da Yusuf dayımdan aldım.

Benim dayılarımda ve onların amca cocuklarinda farklı bir adet vardı. Bunu askere gelmeden once kendilerinden birkac kere duymuştum. O zamanın şartlarında çok ince ve özel mektup turu olarak değerlendiriyorum. Askerde olana belli zaman aralıklarında haftalık yerel gazeteleri gonderiyorlarmiş. Bunu anlattıklarında çok hoşuma giderdi. Bugün dayım ilk mektubu alınca o geleneğin sürdüğünü gördüm.Ilcemize ait Kuzeyin sesi adlı gazeteyi göndermiş. Açık sayfaları karıştırınca kendimden bir şeyler gördükçe duygulandım. Gerçekten çok özel bir duygu.Eğer birgün sevdiğiniz birileri askere giderse size tavsiyem ona bol bol mektup yazın. Sevdiklerini bu duygudan mahrum bırakmayın. Mektubun yaninda birkac gazetede gönderirseniz daha yoğun bir duygu yaşatacağınızı düşünüyorum. Taksilerimi göz ardı etmeyin aklımızın bir köşesinde kalsın.

İlk Mektuptan Ayrıntılar

Mektup özeldir somuttur gözle görülür eller tutulur , her satır arasında aşırı dozda emek ve duygu yüklüdür. Mektup yollar sonra yeniden açıp okunur , yıllar sonra aynu duyguları yeniden yaşatır. Mektup bu yüzden her devirde her zaman yazılmalıdır.

Bana gelen mektup’un en sevdiğim eki yerel gazetesiydi. Marjinal bir fikir ve çok hoşuma gitti. Malum seçim süresinden çıktığımız icin genel içeriği hep seçim ile ilgiliydi. Ama yinede benden bir şeyler mevcuttu.
Benim ilçemin sonuçları benim köyümün sonuçları yazıyordu. Içinde beni barındırıyordu. Soydaşlarımın dahi adı geçiyordu daha ne olsun. Birkaç görsel koyuyorum haftalık gazeteden. Hoşçakalın


You may also like...

1 Response

  1. Mehmet Ortaç dedi ki:

    Güzel yazı. Elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: