Roswell Olayı 51.bölge

Şimdiye kadar insanların eline geçmiş bilinen hiç bir kutsal kitapta, “Evrende dünya dışında başka bir gezegende hayat yoktur.” diye bir cümle bulunmamaktadır. Bu bir gerçek. Zaten bir çok insanda uzaylıların olabileceği gerçeğini kabul etmiştir.Bir çok insan uzaylılarla birlikte yakın temas kurduğunu söylese bile uzaylıların bizimle irtibata geçtiğine dair herhangi bir somut kanıt yoktur.Lakin ortaya atılan çok ciddi iddalar mevcuttur.İşte bunların en önemli yapı taşı olan Roswell Olayı;

1947 Temmuzunda Roswell New Mexico’da orman servisi için kuratış pilotluğu yapan Kenneth Arnold 25 Haziran’da kayıp bir uçağı Washington eyaletinde ki Cascade dağların üzerinde aramaya çıkmıştır.Bu uçuş esnasında tahminine göre 4 metre yükseklikte saatte 22000 kilometre hızla giden 9 tane disk şeklinde uçan daire gördüğünü bildirmiştir. Telsizler bu bildirim yapıldığı sıralarda bir başka kasaba sakini Roswell Kasabası Şerifi Blanchard Marcel’a anlam verilemeyen bir cismin çiftlik arazisine düştün ihbar ediyordu. Blanchard Marcel’a emrindeki bölük ile beraber cismin düştüğü çiftliğe giderek anlam verilemeyen cisminin etrafında güvenlik kordonu çekti.Askeri yetkililere bilgi verdi.Bölgeye gelen özel bir askeri birlik tüm parçaları toplayarak 51. bölgeye götürdü.Amerikan ordusu Roswell günlük gazetesi haberini ilk başta doğrulamış ve enkaz kaldırma çalışmalarında görev yapar Yüzbaşı David Moore gazeteye bir röportaj vererek bu kazayı insanlık tarihi için bir dönüm noktası olarak nitelemiştir ve ilk defa dünya dışı zeki yaşamla American ordusunun bağlantı kurulduğunu anlatmıştır.Amerikan ordusu kısa bir süre sonra yalanlamada bulunarak haberin gerçek dışı olduğunu söyledi.Gökten düşen cismin UFO değil meteoroloji balonu olduğunu belirtilmiş ve bütün parçaların eksiksiz olarak 51. bölgeye inceleme amaçlı taşındığını kazada can kaybı yaşanmadığını belirten bir kamuoyu açıklaması yapmıştır.Bu açıklamadan yaklaşık 1 hafta sonra yapılan ikinci Bir açıklamada ise Yüzbaşı David Moore’un aklı dengesinin yerinde olmadığı savunma olarak,görevden ihraç edildiği bildirilmiştir.Oysa yüzbaşının daha evvel hiçbir sağlık kaydı bulunmamaktadır.

O tarihten sonra Roswell kasabası halkı tarafından anlam veremedikleri cisimler gördüklerine dair sayısız ilkbahar rapor edilmiştir.Yaşanan bu UFO kazasından beri ordu’nun tam olarak ne ile karşılaştığı ile ilgili sayısız teori ileri sürüldü.

Disk şeklindeki bir nesnenin Roswell kasabası yakınlarında düşmesinden sonra enkazdan uzaylıların kurtarıldığını dair pek çok söylem ve iddia ortaya atıldı.Şu ana kadar bu iddiaları ispat edecek nitelikteki tek delil Amerikalı eski bir askeri yetkilinin seneler önce Amerika B.Devletlerinin New Mexico eyaletindeki Roswell Askeri üssü yakınlarında düşen cismin içinde Uzaylı cesetlerininde bulunduğu bir UFO olduğunu ve bunların Amerikan ordusu tarafından gizlendiğini ölüm döşeğinde itiraf etmesiyle ortaya çıkmıştır.

O dönemde üssün halkla ilişkiler subay olan ve 2008 yılında ölen Teğmen Walter Hout ölümünden sonra açılmak üzere yazdığı mektupta Amerika Birleşik Devletleri ordusunun birçok teknolojiyi bu kazada ele geçirilen dünya dışı uzay mekiğinden aldığını ve bazı uzaylarında enkazdan yaralı olarak kurtarıldığını öne sürdü.Mektubun yanında bir de kısa film vardı.Başlarda montaj olduğu iddia edilmiş bunun üzerine Alman televizyonu laboratuvarlarında incelemeye gönderilmiştir.Laboratuvarda yapılan detaylı incelemeler sonucunda hazırlanan raporda filmin 1947 senesinde kaydedildiği ve üzerinde kesinlikle hiçbir oynama yapılmadı açıkça ifade edilmiştir.Raporun yayınlanmasının ardından bir hafta kadar sonra sebep bilmeksizin ZDF raporu kaldırmış ve incelemeyi kayıtlardan silmiştir.Kendilerine bunun neden yapıldığı sorusu yöneltildinde ise kurumsal prensip olarak bu soruya cevap vermeyeceklerini muhataplarına bildirmişlerdir.

Insanlığın ileri evrensel canlılar tarafından ziyaret edildiği fikri uzun süredir bir olasılık olarak düşünülmüştür.Bununla birlikte tüm gelişmiş ekipmanlarımız, uydularımız, teleskop larımız ve alanındaki uzmanlarımız yani insanlık, günümüze kadar uzaylı yaşamına dair delil bulma konusunda resmi olarak başarısız oldu.Toplumumuz geçmişte dünya dışı canlılar tarafından ziyaret edildiğini düşünen insanlar ve evrende tek akıllı türü olduğumuzu düşünüp bu fikre kesinlikle katılmayanlar olarak bölünmüştür.

İnsanlık uzun tarihi boyunca dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıklar tanık oldukları sayısız yollarla açıklanamayan bir fenomen kaydetti.Pek çok kişi atalarımızın tasvirlerinin günümüz UFO raporlarının açıklanmasına mükemmel şekilde uyduğunu kabul eder.Ufo fenomeni son yıllarda popüler olmasına rağmen gerçek şu ki açıklanamayan uçan nesnelerin raporları hayal ettiğinizden çok daha eskiye dayanıyor.

Evrendeki tek yaşam biçiminin bizler olamayacağımız yüzyıllar boyu sadece bilim adamlarının değil filozofların tarihçilerin ve diğer uzmanların hayal ve ilgisini çekmiştir.İtalyan Keşiş, filozof, matematikçi, şair ve kozmoloji teorisyeni Giordano Bruno, evrenin aslında sonsuz olduğunu ve merkezinde hiç bir gök cisminin bulunamayacağını söyleyerek o dönem için son derece radikal bir teori ortaya atmıştır.Giordano Bruno’ya göre sayısız güneş var ve sayısız dünyanın hepsi güneşlerimizin etrafında sistemimizin yedi gezegeni ile aynı şekilde dönüyorlar.Sadece Güneş görürüz çünkü en büyük kütleye sahiptir ve aydınlıktır, ancak gezegenlerin kütlesi daha ufak ve göreceli olarak çok daha karanlıktır,bu yüzden görünmez kalırlar.

Evrendeki sayısız dünya ,dünyamızdan daha az yerleşim görmemiş.Çünkü kendi dünyamız kadar büyüleyici belki de daha fazla olan ve aynı derecede güneşin meyve veren düşüncelerinin keyfini çıkaran ve bizim gibi hala var olan içinde yaşam olan benzer veya daha mükemmel nüfusa sahip olmaları yok saymak tamamen mantıksız ve aptalcadır.

Giordano Bruno inancından dolayı 1600’de Roma Campo’de Fiori’de kazıkta yakıldı.Ancak tarihin daha eski dönemlerde atalarımızın açıklayamadığı şeyleri gördüğüne dair kanıtlar var.Teokratik kurumlar bu olayları mucizevi ilahi ve yaratıcı Tanrıların kanıtı olarak kategorize etmeyi tercih ediyor.Eski Sümerler, Mayala,r Aztekler, İnkalar gibi birçok eski medeniyette dünya dışı yaşama dair belirgin izler bulunmakta.Pek çok yazar galaxy başına en az bir akıllı uygarlık olduğunu söylemenin son derece makul olduğunu kabul eder.Samanyolu’nda en az 100 milyar galaksi var.

UFO uzmanları ve Paranormal araştırmacılar yıllar boyunca dünyanın ziyaret edildiğini kabul ediyor, ve bu iddiayı destekleyen birçok kanıt sunuyorlar.Günümüzde gelişen modern tekboloji ile pek çok kişi tarafından UFO’lara ait olduğu idda edilen videolar kanıt olarak ortaya atılsada yapılan incelemeler sonrasında pek çoğunun sahte olduğu anlaşılıyor.

Roswell New Mexico’daki UFO kazasından  günümüze kadar sorulup durulan bir çok soru var.Gerçek bir UFO’muydu ? uzaylı cesetleri keşfettiler mi ? her şey hükümet tarafından örtbas mı edildi ? bu sorular yaklaşık 70 yıldır yanıtsız olarak kaldı.Roswell kazası popüler kültürde de yıllardır ağırlığını korudu.Gerek  bilim kurgu filmleri, gerek araştırma şovları defalarca bu konuyu işledi.Hakkında birçok belgesel çekildi bazıları gerçek bir UFO olduğuna kesin olarak inanırken diğerleri ise 4 Temmuz 1947’de çarpan nesnenin bir hava balonu olduğuna ikna oldu.UFO kazaları tarihine göre Roswell’in doğusundaki canlı görgü tanıklarından William Woody 4 Temmuz 1947 gecesi yere doğru parlak bir cismin daldığını gördüğünde babası ile beraber evinin dışında olduğunu hatırladığını söyledi.

r1r2

https://www.youtube.com/watch?v=aKxwBbwM-Ek

https://www.bilimvetekno.com/uzaylilar-roswell-olayi-ve-51-bolge


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: