Vape Elektronik Sigara

Elektronik Sigara Vape

Malum sigaralara zam üstüne zam gelmesinin ardından sigaranın bırakmanın yollarını armaya başlamıştım.Enson birkaç hafta önce gelen zam ile birlikte içmiş olduğum M.Touch 17 Tl oldu. İki kere bu fiyattan sigara alıp sigarayı bıraktım. Tabi bu bırakma süresinde bir destek gerekliydi.Ve bu desteği ben elektronik sigaradan aldım.

Günde 1 paketten ayda 30 paket sigara 17*31=510 Tl benim için çok büyük bir gider olmaya başladı. Bunun yanı sıra diğer sağlık nedenleride sürekli bırakmam için zihin altımı işgal ediyordu. Zeki abinin bahçesinde tırpan yaparken birden aklıma Elekttronik sigara geldi.

Hemen telefona sarılıp googleye girdim ve Elektronik sigara yazıp aramaya araştırmaya başladım. Konuya çok yabancı olduğum için neye uğradığışaşırdım biranda. Birçok model renk renk boy boy. Ne anlama geldiğini bilmeyen için çok karmaşık bir durum. 

Olayın biraz daha içine girdim.Kalem tipi Elektronik sigara , biraz daha büyük elektronik sigara derken beyni iyice yandı.Büfeye gidip bir paket sigara almak hiç bu kadar zor olmamıştı. Altı üstü bir elektronik sigara cihazı alıp içerek sigarayı bırakmak geçmişti aklımdan.

Yılmadan araştırdım forumlara girdim videoları izledim çok kısa bir süre içerisinde bir sürü boş bilgi ile doldurdum beynimi 🙂 Artık az çok anlamaya başladım bu veletlerden. Ne yazıkki her cihaz kolayca bulunmuyor ülkemizde satışı yasak olduğu için.Her satan internet siteside güvenli olmadığı için araştırmalar biraz uzun sürüyor. Velhasıl bir adet Eleaf‘ın iStick PicoMelo 3 mini kitini 08.08.2019 yılında elime alıp kullanmaya başladım.

İlk birkaç gün heyecanlı olduğum için elimden düşürmüyor sürekli asılıyordum buhara 🙂 Bu sırada araştırmayı ve öğrenmeyide bırakmadım tabi çeşitli forumlara girerek boş bilgi yükleme işlemlerime hız verdim.Ve kendime MTL içim dedikleri sigara içimini daha uygun gördüğüm için bir MTL cihaz aramaya başladım.

Kit ile birlikte gelen Melo 3 Mini DL içim için uygun bir cihaz. MTL içim yapılamıyor. Velhasıl belli bir araştırma sonucunda Expromizer v3 MTL cihazını alıp kullanmaya başladım.

iStick Pico 22mm desteklediği için ona uygun bir MTL içim Atomizeri bulmak işi zorlaştırmıştı.

Artık tek sıkın likit bulmak.Henüz daha kendime doğru düzgün bir likit bulmuş değilim. İçim olarak MTL içim hoşuma gidiyor. Kaliteli likitler denesemde kendime bu benim likitim diyebileceğim bir likit henüz bulamadım.

Elektronik sigara ile tanışmam ve buharlamaya başlamam kısaca bu şekilde oldu. Bu konu ile ilgili çok bilgi kirliliğini farkettim. Youtubede çekilmiş videolarda eski olduğu için kendi çapımda videolar çekip youtubeye atmaya başladım alta linkini bırakıyorum.

Buradan da elektronik Sigara ile ilgili düşünce ve fikirlerimi yazarak tecrübelerimi paylaşmayı düşünüyorum. Zamanla Atomizer – Likit – Tel sarımı-pamuklama vs her türlü olayla ilgili yazılar yazarak faydalı olmayı umuyorum.Bunlarla ilgili videolarda çekerek yelpazeyi geniş tutmayı planlıyorum. Zamanla daha iyi oturur herşey yerine .


You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: